hidden hit counter

FREE SOCCER BETTING TIPS AND PREDICTIONS

Free Soccer Predictions for Today - Over/Under Predictions - BTS Predictions - 1x2 Predictions - Head to Head Stats

go top

UPCOMING MATCHES

Home Away
2020-04-03
14:00 Belshina Gorodeja
16:00 Din. Minsk Zhodino
2020-04-04
10:00 FC Minsk Din. Minsk
10:00 Gorodeja Shakhtyor Soligorsk
10:00 Neman Vitebsk
10:00 Rukh Brest Energetik-BGU
10:00 Slavia Mozyr BATE
10:00 Slutsk Brest
10:00 Smolevichi Isloch Minsk
10:00 Zhodino Belshina
12:30 Shakhtyor Soligorsk Neman
14:30 BATE Rukh Brest
16:30 Brest Slavia Mozyr
2020-04-05
11:00 Energetik-BGU FC Minsk
13:00 Vitebsk Smolevichi
15:00 Isloch Minsk Slutsk

Premier League

belarus - 2020

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Minsk 2 2 0 0 6 3 +3 6 WW
2 Energetyk-BGU 2 2 0 0 4 1 +3 6 WW
3 Isloch 2 2 0 0 2 0 +2 6 WW
4 Torpedo BelAZ 2 2 0 0 2 0 +2 6 WW
5 Dinamo Brest 2 1 1 0 2 1 +1 4 WD
5 Energetyk-BDU 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Slutsk 2 1 0 1 3 2 +1 3 LW
7 Neman Grodno 2 1 0 1 2 1 +1 3 WL
8 Shakhtyor 2 1 0 1 2 1 +1 3 WL
9 Ruh Brest 2 1 0 1 1 1 +0 3 LW
10 Slavia 2 1 0 1 3 4 -1 3 WL
11 Vitebsk 2 1 0 1 1 2 -1 3 LW
12 Smolevichy-STI 2 0 1 1 1 2 -1 1 LD
13 Dinamo Minsk 2 0 0 2 2 4 -2 0 LL
14 BATE 2 0 0 2 2 5 -3 0 LL
15 Belshina 2 0 0 2 1 4 -3 0 LL
16 Gorodeya 2 0 0 2 0 3 -3 0 LL
# Team Player Goals
1 Energetyk-BDU I. Shkurin 19
2 BATE S. Dragun 14
3 Gomel V. Kvashuk 14
4 Dinamo Brest P. Nekhajchik 12
5 Dinamo Brest D. Laptev 12
6 Slutsk Y. Schikavko 11
7 Vitebsk K. Vergeychik 11
8 Gorodeya D. Lebedev 11
9 Vitebsk A. Matveenko 11
10 Shakhtyor N. Yanush 11
11 Shakhtyor E. Bakaj 10
12 BATE I. Stasevich 10
13 Isloch A. Makas 10
14 Dinamo Brest O. Khoblenko 9
15 Energetyk-BDU V. Sadovskiy 9
16 Gomel R. Bolov 9
17 Shakhtyor D. Bodul 8
18 Dinamo Brest P. Savitskiy 8
19 Isloch D. Komarovski 8
20 BATE M. Ivanić 7
21 BATE B. Dubajić 7
22 Neman Grodno V. Zhukovski 7
23 Dinamo Minsk D. Bilonog 6
24 Shakhtyor Y. Kovalev 6
25 Torpedo BelAZ B. Myshenko 6
26 BATE N. Signevich 6
27 Torpedo BelAZ V. Klimovich 6
28 Torpedo BelAZ M. Obradović 5
29 Shakhtyor V. Gromyko 4
30 Minsk D. Antsilevski 4
31 Slavia M. Slyusar 3
32 Slutsk A. Dudik 3
33 Energetyk-BDU H. Mosahanian 3
34 Torpedo BelAZ A. Solovey 2
35 Vitebsk A. Stargorodskiy 2
36 BATE A. Saroka 2
37 Minsk V. Khvashchinskiy 2
38 Isloch M. Yansane 2
39 Energetyk-BGU J. Yaxshiboev 2
40 Slutsk A. Serdyuk 2
41 Slavia N. Melnikov 2
42 Dinamo Minsk K. Fatai 2
43 Neman Grodno G. Alykulov 1
44 Minsk R. Gribovskiy 1
45 Gorodeya R. Volkov 1
46 Shakhtyor N. Antić 1
47 Tarpeda A. Dzhigero 1
48 Torpedo BelAZ V. Gorbachik 1
49 BATE M. Skavysh 1
50 Torpedo BelAZ S. Bukorac 1
51 Neman Grodno G. Kantaria 1
52 Neman Grodno A. Legchilin 1
53 Minsk O. Vasyliev 1
54 Energetyk-BGU D. Bakić 1
55 Torpedo BelAZ Gabriel Ramos 1
56 Dinamo Brest G. Kiki 1
57 Ruh Brest O. Kovtun 1
58 Smolevichy-STI V. Mukhamedov 1
59 Shakhtyor G. Diasamidze 1
60 Slavia A. Chukhley 1
61 Belshina L. Kovel 1
62 Minsk D. Ryzhuk 1
63 Slutsk S. Takulov 1
64 Energetyk-BGU D. Miroshnikov 1
65 Minsk Y. Chahovets 1
66 Dinamo Minsk I. Bakhar 1
67 Dinamo Brest A. Milevskiy 1
68 Neman Grodno G. Kadimyan 1
69 BATE D. Baga 1